mcv_logga_hemsida

Årsmöte lördagen den 22 mars 2025

ÅRSMÖTET 2025
 
Härmed kallas medlemmarna i Club MC-Veteranerna Sverige till årsmöte lördagen den 22 mars 2025 kl. 13.00 i Lillsjöstugan i Jursla (Åby) utanför Norrköping
.
 
Vår årsmöteslokal ligger på Lillsjövägen 43 i Jursla, vid Lillsjövägens slut. I första hand används lokalerna av Kolmårdens Orienteringsklubb, men denna lördag disponerar vi dem alltså.
 
För att inte spräcka tidsramarna föreslår vi att ni som vill vara med kommer till möteslokalen mellan kl. 12.00 och 12.30. Där kommer ni att prickas av i röstlängden och får sedan en stunds mingel innan vi gemensamt samåker ner till Åby Krog i Åby Centrum och kl. 13.00 avnjuter vår sedvanliga årsmöteslunch – som klubben bjuder alla anmälda medlemmar på.
 
Föranmälan för denna lunch krävs alltså och anmälan görs bäst till vårt kansli på telefon 044-12 16 70 (tis-tors 9.00-11.30) eller via vår mejladress info@mcveteranerna.se senast tisdagen den 11 mars 2025.
 
Årsmöteslunchen beräknas pågå till cirka 13.45, varefter de formella årsmötesförhandlingarna kan starta så snart vi har återkommit från lunchen på Åby Krog.
 
Eventuella motioner till årsmötet ska vara kansliet tillhanda senast den 20 februari 2025 för att sedan finnas med i de årsmöteshandlingar som kommer att vara tillgängliga vid årsmötet.
 
Välkomna!

Nyhetsarkiv

Senaste nyheter